Oferta firmy DolibógHistoria firmy sięga roku 1958 kiedy to Ryszard Dolibóg założył Warsztat Kowalski, rozpoczynając samodzielną działalność gospodarczą. Początkowo zakład koncentrował się na wykonywaniu napraw sprzętu rolniczego, podkuwaniu licznych koni oraz innych usług dla ludności. Z biegiem czasu do oferty doszły wyroby i usługi ślusarskie takie jak ogrodzenia, bramy, furtki, przęsła, słupki, stalowe kraty do okien piwnicznych oraz drzwi stalowe do sklepów i pawilonów usługowych.

Obecnie firma ma w ofercie szerokie spektrum wyrobów, począwszy od przęseł ogrodzeniowych, bram, furtek, krat po konstrukcje schodowe, balkonowe i balustrady wewnętrzne i zewnętrzne oraz mostowe z zabezpieczeniami przeciwporażeniowymi nad trakcją elektryczną. W ofercie mamy także wykonywanie i montaż drobnych konstrukcji stalowych - podkonstrukcje pod okna i drzwi w halach przemysłowych, wygrodzenia magazynów celnych, schody ewakuacyjne, poręcze itp. Carporty i altany ogrodowe ozdobne stanowią uzupełnienie oferty firmowej, obecnie wprowadzamy na rynek altany śmietnikowe stosowane w budownictwie wielorodzinnym.

W kontaktach z klientami staramy się dopasować do indywidualnych potrzeb i upodobań klientów i inwestorów. Korzystamy ze specjalistycznego programu do projektowania ogrodzeń i konstrukcji, konsultując z klientami ostateczny wygląd i stosowane materiały. Ważnym elementem procesu powstawania konstrukcji jest zabezpieczenie antykorozyjne.

Jedyną, pewną metodą zabezpieczenia antykorozyjnego, jest cynkowanie ogniowe metodą zanurzeniową, metoda ta zapewnia pełne zabezpieczenie antykorozyjne w bardzo licznych i trudnodostępnych miejscach, szczególnie w elementach ozdobnych.
Następnym etapem zabezpieczenia może być malowanie proszkowe, polegające na naniesieniu metodą elektrostatyczną farby w postaci proszku a następnie wygrzaniu w temperaturze 180 – 200°C lub malowanie natryskowe specjalistycznymi farbami nawierzchniowymi – jedno lub dwuskładnikowymi, które zapewniają trwałą i pewną koleją warstwę zabezpieczenia antykorozyjnego.

Na życzenie klienta, ozdobne przęsła lub kute kraty mogą być patynowane nadając wyrobom szlachetnego i niepowtarzalnego wyglądu.

Dotychczasowe doświadczenia w kontaktach z wieloma naszymi klientami pozwalają nam na przedstawienie Państwu następującej oferty:


Bramy i ogrodzenia Asortyment ogrodzeń i przęseł obejmuje szeroką gamę wzorców własnych, jak i projektów indywidualnych wykonywanych na specjalne życzenie klienta. W przypadku autorskich projektów klienta zapraszamy na konsultacje, podczas których służymy doradctwem w zakresie możliwości realizacji projektowanego ogrodzenia.
Przykładowe zdjęcia : pokaż / ukryj


Kraty, balustrady i poręcze W naszej ofercie znajdują się między innymi balustrady oraz kraty do drzwi i okien. Kraty do drzwi i okien są estetycznym i skutecznym zabezpieczeniem przed "nieproszonymi gośćmi". Szeroka gama wzorów własnych pozwala na dobranie odpowiedniego projektu do praktcznie każdego rodzaju architektury. Istnieje możliwość realizacji projektów indywidualnych, wykonanych na specjalne życzenie klienta.
Przykładowe zdjęcia : pokaż / ukryj

Kraty i balustrady wykonane są zgodne z kanonami sztuki kowalskiej, wzbogaconej o współczesne technologie. Do dyspozycji klienta są różne metody wykończeniowe wyrobów – patynowanie albo malowanie tradycyjne lub proszkowe na każdy dowolny kolor wybrany przez klienta.


Balustrady mostowe Oferujemy do wykonania balustrady mostowe wykonane wg. katalogu balustrad w pełni ocynkowane i malowane zestawem malarskim zatwierdzonym przez GDDKIA. Dodatkowo wykonujemy osłony przeciwporażeniowe montowane na wiaduktach nad trakcjami kolejowymi z pełnym zestawem mocowań. Osłony wypełnione siatką i blachą są także cynkowane i malowane w zależności od zamówień.
Przykładowe zdjęcia : pokaż / ukryj

Więcej zdjęć w galerii.


Balkony i tarasy Uzupełnieniem naszej oferty są konstrukcje balkonowe ze stali, mające zastosowania w domach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Ciekawym zastosowaniem mogą być takie konstrukcje w budynkach zabytkowych szczególnie w zabytkowych budynkach po-przemysłowych, adaptowanych na biura lub mieszkania.
Przykładowe zdjęcia : pokaż / ukryj

Wszystkie nasze wyroby, zabezpieczamy przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe.


Konstrukcje schodowe Oferujemy do wykonania konstrukcje schodowe wewnętrzne i zewnętrzne. Konstrukcje schodowe wewnętrzne wykonane są z profili stalowych zamkniętych i charakteryzują się lekkością i finezją. Stopnice wykonane z drewna lub kamienia oraz lakierowana proszkowo konstrukcja stalowa oraz balustrada mogą stanowić ciekawy element architektoniczny wnętrza domu.
Przykładowe zdjęcia : pokaż / ukryj

Konstrukcje schodowe stalowe zewnętrzne mogą mieć zastosowanie jako wejścia do domów, zejścia z tarasów do ogrodu itp. Mogą też mieć zastosowanie jako schody ewakuacyjne z budynków biurowych lub wielorodzinnych. Zabezpieczone przed korozja przez cynkowanie ogniowe wyposażone w stopnice stalowe, betonowe lub kamienne dopełnione balustradą mogą być ciekawym elementem architektury.


Gabiony / System pustaków DREWBET Naszą ofertę rozszerzyliśmy o wykonawstwo gabionów tj. ocynkowanych koszy z drutu i ceownika wypełnionych kamieniami ozdobnymi, bryłami szklanymi lub innym materiałem. Innym proponowanym rozwiązaniem może być system ogrodzeniowy z pustaków łupanych DREWBET.

Obejmuje on szeroka gamę kolorystyczną i wymiarową, którą można dopasować do każdej posesji. Te dwa nowe systemy można połączyć z nowoczesnymi wypełnieniami ogrodzeniowymi wykorzystującymi profile zamknięte, siatki krepowane, blachy perforowane, oraz deski kompozytowe.
Zobacz więcej na temat  Gabiony / System pustaków DREWBET.Zapraszamy do oglądania galerii wykonanych przez nas bram. ogrodzeń, krat, balustrad, konstrukcji schodowych i balkonowych.

tel.   +48  32   289 82 19
fax.   +48  32   289 79 07

41-922 Radzionków,  ul. Strzelców Bytomskich 100

Dolibóg

Eugeniusz Dolibóg

tel. kom.    +48   502 534 774
e-mail:    dolibog@dolibog.com.pl

Stronę najlepiej oglądać z otwartymi oczami, na ekranie o proporcjach 16/10. Więcej zobaczysz przy wyższych rozdzielczościach.

© Dolibog.com.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone. Zaprojektowane przez eYee.
Witryna jest własnością firmy Dolibóg. Wszystkie przedstawione tutaj informacje mają charakter ogólny.

2015 eYee - Projekt, HTML, CSS